3 posters
Gost
Gost

Prvo kolo B divizije  Empty
PočaljiNaslov: Prvo kolo B divizije    Prvo kolo B divizije  Icon_minitimeSub Dec 14 2013, 13:48

Liga je pocela 09.12.2013., a B diviziju su otvorili Arsenal i Atletiko Madird. U prvom kolu videli smo 3 pobede, u kojima su pala dosta golova, kao i jedan remi bez golova.

U prvoj utakmici, sastali su se Arsenal i Atletiko Madrid. Iako je Arsenal bio domacin, blagi favorit za pobedu bio je Atletiko Madrid. Medjutim, mladjani S. Cazorla Gonzales je dobro uvezbao svoj tim. Arsenal je poveo u prvom poluvremenu golom Kazorle u 08:44. Za manje od 20 sekundi, u 09:03, Italijan salje loptu Danteu i Arsenal vodi 2:0. U nadoknadi vremena, 10:00+0:14, Kazorla daje svoj drugi gol, donosno treci za Arsenal i time je vec na poluvremenu Arsenal vodio 3:0. Par minuta nakon pocetka drugog poluvremena, sjajni Dante postize cetvrti gol za Arsenal, u 12:11, i Arsenal vodi 4:0. Poraz je ublazio Aubameyang golom u 16:36. Rezultat na kraju utakmice je 4:1 (3:0) za Arsenal.

Posed lopte: 53% - 47%
Sutevi: 14 - 21

Drugu utakmicu B divizije odigrali su Liverpul i debitanti u ligi, Cukaricki. Liverpul je i vise nego opravdao ulogu favorita. Savladali su Cukaricki sa cak 7:0. Igrac utakmice je niko drugi nego najbolji strelac trece sezone Drogbeni. On ponovo krece u pohod na zlatnu kopacku, a samo u ovoj utakmici je postigao 4 gola i imao jednu asistenciju. Cukaricki se dobro branio prvih 8 minuta. Prvi na listu strelaca upisao se 601 golom u 08:21. Nepunih 15 sekundi, dvojku na semaforu za Liverpul upisuje Drogbeni, golom u 08:37. U drugom poluvremenu, Liverpul se opustio i napunio je mrezu gostiju. Svoj drugi gol na utakmici, Drogbeni upisuje u 11:56. Het-trikom, Drogbeni dovodi daje i cetvrti gol za Liverpul u 12:49. Kao da mu to nije bilo dovoljno, svoj cetvrti gol na utakmici postize u 14:47 i time Liverpul do 15-og minuta vodi 5:0. Posle tri asistencije, bivsi delija Joao Moutinho postize i pogodak u 17:58 i itme se upisuje i na listu strelaca. U 18:19, mladi hrvatski i bivsi Roming fudbaler, M. Brajant Kovacic, postize svoj prvi pogodak u dresu Liverpula. Rezultat na kraju utakmice je 7:0 (2:0) za Liverpul.

Posed lopte: 59% - 41%
Sutevi: 27 - 6

Treca utakmica odigrana je izmedju Olympiakosa i Sevilje. Na ovoj utakmici je takodje palo dosta golova. Vec u prvih dva mintua, Olympiakos vodi 2:0. Prvi gol, odnosno auto-gol Pinta, pao je u 01:08 minutu utakmice, dok je drugi gol postigao reprezentativac Hrvatske hihu u 01:40. Tako je ostalo do kraja prvog poluvremena. Tek u drugoj polovini drugog poluvremena, Olympiakos se aktivirao sto se tice pogodaka. Dva pogotka postize osini po prasini u 16:45 i 17:14 za 3, odnosno 4:0 za Olymp. naredni gol postize Strumf golom u 17:59, a poslednji pogodak za Olympiakos na utkamici postize Ruy Lopez golom u 19:03. Posebno se istakao i novi golman Olympiakosa, Nemac srpskog porekla i bivsi igrac Rome, Maker. Rezultat na kraju utakmice je 6:0 (2:0) za Olympaikos.

Posed lopte: 54% - 46%
Sutevi: 28 - 6

Jedina utakmica bez pobednika bila je utakmica izmedju Malage i Ajaxa. Ajax se ponovo formirao, sa gotovo istim sastavom kao i pre dve seozne kada su osvojili duplu krunu. Iako je Ajax bio blagi favorit u ovoj utakmici, potcenili su igrace Malage. Oba tima su imala par dobrih sansi za golove, ali ni jedni ni drugi nisu imali srece. Igraci oba tima su igrali defanzivnije, pa je mozda i to razlog da ova utakmica prodje bez postignutog gola. Koliko su timovi bili izjednaceni govori i statistika, tacnije posed lopte i sutevi ka golu. Rezultat na kraju utakmice 0:0 (0:0).

Posed lopte: 49% - 51%
Sutevi: 11 - 11

Do treceg kola B divizije, F. Totti i Durex Njuz.

Cetvrti zvanicni broj Durex Njuz.
Исак

Исак

Broj poruka : 487
Datum upisa : 20.03.2013
Lokacija : Srbija

PočaljiNaslov: Re: Prvo kolo B divizije    Prvo kolo B divizije  Icon_minitimeSub Dec 14 2013, 13:58