A on sanja.. EhbE2yB

www.fb.com/rs4v4
A on sanja.. EhbE2yB

www.fb.com/rs4v4
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTabelaRegistruj sePristupi

 

 A on sanja..

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Homeland(A)

Homeland(A)


Muški Broj poruka : 742
Datum upisa : 29.06.2013
Godina : 109

A on sanja.. Empty
PočaljiNaslov: A on sanja..   A on sanja.. Icon_minitimeSub Dec 07 2013, 17:13

U jednoj zimskoj noći, tamo  gde je visok breg, smrznuo se Stadion i pokrio ga sneg. A jedan mali Stig taj Stadion trazi svuda, gde je, kud je nestao, to njemu tisti grud. I place, place mali Stig, za Stadionom tim, zali zali sada Stig, zali srcem svim. I tuzan misli Stig,gde je Stadion taj, trebao je otici u daleki juzni kraj.

Period krize, Malaga nema rezultata... Evropska takmicenja izmakla, nema se vise sta traziti dok navijaci prete. Sta uciniti kada sve krene naopako? Da stvar bude gora, odlazi kapiten Prosinecki, odlaze Ramos, Remzi, Xpert... a jos jedna otezavajuca okolnost je povratak TB87-ice, osnivača kluba.

"Sta me gledate tako? A? Sta? Uvek me tako gledate?", zapoceo bi svoj govor TB i nastavio sa mangupskim, iako retkim osmehom na svom licu: "Dobro, dame i gospodo, sve vas lepo pozdravljam, doneo sam odluku da se necu kandiovati za kapitena Malage i smatram da bi za ovaj klub i za sve ostale timove koji me zele bilo najbolje da se povucem iz aktivnog igranja."

"Nisam olako doneo takve odluke, one su rezultat dubokog razmisljanja. Otkad sam usao u Malagu pre nekoliko dana i otkad sam nasledio Prosineckog na klupi ovoga kluba, uvek sam govorio kako nam je Malaga zivot. Medjutim, taj zivot sam shvatao i shvatam ga i danas iskljucivo kao sluzenje navijacima Malage u ispunjavanju strateskih ciljeva ovoga kluba", pričao bi TB, blicevi bi bljeskali, a novinarska pera neumorno pisala.

"Odlazim zadovoljan jer su  strateski ciljevi ispunjeni", ispalio bi potom TB, ignorisaci nevericu i poneki "bullshit". "Malaga je postala istinski faktor srpskog Real Soccer-a, clan je Prve lige, na pragu smo ulaska u Ligu Evrope. Treba nam samo neka sudiska odluka i mi smo s tim takmicenjem brzo gotovi."

"Gospodje i gospodo, u životu postoje trenuci za nove pocetke", nastavio bi TB87 punih pluca. "Ja sam posle dugog razmisljanja zakljucio da je za mene ovo taj trenutak. Ja sam svoj deo odradio, sad je vreme za druge. To je pravilo i zivota i igranja. Odgovoricu  odmah na dva pitanja: prvo, bogu hvala, nisam bolestan, i drugo, u javnosti se nagadjalo o mojoj mogućoj duznosti u nekom od drugih klubova. Priznacu, tacno je da je bilo takvih ponuda. Ali, zbog svog, a prvenstveno zbog njihovog dobra nisam prihvatio te ponude."

"Sada, na odlasku sa Rosallede, znam da je Malaga klub velikog medjunarodnog ugleda i da ima sve  za daljnji razvoj u miru i blagostanju. Moj posao je obavljen, moje Real Soccer delovanje ovde se zavrsava,  moje ucesce trajnom u  napretku Malage ostaje trajno.", završio bi TB i prepustio se pitanjima novinara.

"Ima li ova odluka ikakve veze s  Isakom?", upitala bi novinarka iz prvoga reda, a 87-ica bi je prostrelio mrkim pogledom i odgovorio: "Gospodjo, ja ne mogu reci da nema, dakle sigurno da sam u svojim promisljanjima za ovu odluku i to imao na umu. Sigurno da ima i taj deo koji se odnosi na tolerisanje takvog ucinka i očekujem da se to zavrsi. Osim toga, za njegovo dovodjenje kriva je bivsa vlast."

"Neverovatno zvuci da vi odlazite i napustate klub u najvecoj krizi, mozete li razmisliti o ostanku?", drznula bi se druga novinarka. "Odgovor na to pitanje vrlo je jasan i kratak - ne. Ne mogu razmisliti", poentirao bi TB87, pokupio svoje papire i mahnuo okupljenima uz pozdrav: "Dovidjenja svima i hvala na saradnji!"

Drugi je korak - cekanje. Dve do tri nedelje minimum, iako se za potpuni efekat preporucuje mesec dana kako bi se sposobnijim i manje „glupljim“ ljudima ostavilo vise manevarskog prostora da klub zadrže na okupu i dovedu do kakve-takve stabilnosti.

To je pravi trenutak za delovanje. Valja docekati prvi, neminovni poraz i verojatno propadanje. "Ovo je najgori rezultat od osnivanja i znak je loseg vodjenja kluba", reci ce tada TB i spektakularno najaviti svoj povratak u Malagu, po mogucnosti zajahati konja i braniti se od cveca i poljubaca kojima ce ga zasuti razdragana masa navijaca.

"Jedva smo te cekali, spasitelju!", vikace nasmejani ljudi. Trava ce imati zeleniju boju, pticje pesme dohvatiti nove, dosad neotkrivene glasove, a snazni suncevi zraci dobice vecni derbi s oblacima i prosuti se Rosalledom. Zasvirace andjeoske trube u forumskom otkrivenju i probuditi TB-a iz dubokog sna.

"Ah,Steta, a cinilo se tako moguće...", rekao je kapiten, navukavsi na sebe trenerku i uspavanih očiju zaputiti se na trening Malage...
Nazad na vrh Ići dole
TB87

TB87


Muški Broj poruka : 678
Datum upisa : 17.04.2013
Godina : 32
Lokacija : Zemun

A on sanja.. Empty
PočaljiNaslov: Re: A on sanja..   A on sanja.. Icon_minitimeSub Dec 07 2013, 19:49

Bravo homic.. Very Happy tako se pise Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
 
A on sanja..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Liga | Kup-
Skoči na: